وطن پایدار

اخبار افغانستان

تيم ملي بانوان افغانستان كه در مسابقات چهارجانبه در قزاقستان اشتراك كرده است در نخستين ديدار خود با گل ساجيه سحر قرقيزستان را شكست داد.
اين مسابقات با اشتراك كشورهاي تاجيكستان، قرقيزستان، قزاقستان و افغانستان در قزاقستان آغاز شده است كه يك هفته ادامه مي يابد.
اعضاي تيم ملي بانوان افغانستان را در اين مسابقات 18 ورزشكار تشكيل مي دهد.
گفتني است دختران فوتباليست در بازي بعدي در مقابل تاجيكستان به ميدان مي روند.


تشويق تيم ملي فوتبال توسط شوراي مردم كوهدامن
شوراي مردم كوهدامن و داكتر محمد ياسين «ضيأ» معاون اوپراتيفي رياست عمومي امنيت ملي مورخ 3 سنبله سال روان در ولسوالي شكر دره ولايت كابل با اشتراك محترم كرام الدين كرام رييس فدراسيون فوتبال، تعداد زيادي از وكلاي محترم پارلمان از اعضاي تيم ملي فوتبال افغانستان كه در مقابل تيم ملي پاكستان پيروزي را نصيب كشور نمودند، طي محفل با شكوهي قدرداني به عمل آوردند.
باشندگان مناطق كوهدامن و جوانان با صف آرايي در اطراف جاده و به اهتزاز در آوردن بيرق هاي ملي كشور از تيم ملي فوتبال افغانستان به گرمي استقبال نمودند.
شوراي كوهدامن و محترم داكتر محمد ياسين ضيأ پيروزي تيم ملي فوتبال افغانستان را به اعضاي تيم ملي و تمام مردم افغانستان تبريك گفته و خطاب به فوتباليست ها گفتند: كه شما جوانان امروز بار ديگر ثابت نموديد كه افغانستاني ها توانمندي و شايستگي خوبي را در عرصه هاي ورزشي دارند.
شوراي مردم كوهدامن و داكترمحمد ياسين ضيا در اخير محفل، اعضأ تيم ملي فوتبال را مورد تشويق مادي و معنوي قرار داده و خواهان موفقيت هاي بيشتر آن ها شدند.


آغاز دوره تمريني فوتبال در كابل
دوره تمريني فوتبال با اشتراك 20 تن از اعضاي فدراسيون فوتبال در كابل آغاز شد.
اين دوره تمريني با هدف آموزش مربيان و اعضاي فدراسيون فوتبال زير نظر آموزگار دانماركي راه اندازي شده است.
در اين دوره آموزشي مربيان و آموزگاران فوتبال به صورت عملي آموزش هاي فوتبال پايه را آموزش مي بينند و قرار است اشتراك كنندگان در فستيوال كودكان شيوه هاي آموزش ديده را براي كودكان به صورت عملي اجرا كنند.


ايجاد تيم هاي هاكي دختران در افغانستان
فدراسيون هاكي افغانستان مي گويد: اكنون 5 تيم هاكي دختر ايجاد شده است كه در آن 50 دختر مصروف بازي هستند.
آن ها تصميم دارند تا اين بازي را در ميان دختران به شكل جدي گسترش بدهند تا در آينده نيز بازيكنان بيشتر زن به اين ورزش جذب گردد.
دختران نيز بيان مي دارند كه آنان به اين ورزش علاقمند هستند و اميدوار اند كه با انكشاف آن بتوانند در رقابت هاي اين ورزش به سطح جهان از بخش افغانستان شركت كنند.


پايان رقابت هاي تكواندوي ولايت وردك
تيم باشگاه ورزشي شهرداري ميدان وردك عنوان نخست رقابت هاي تكواندوي انتخابي اين ولايت را كسب كرد.
در اين مسابقات 3 روزه 80 ورزشكار از 4 باشگاه ورزشي از مركز و ولسوالي جلريز شركت داشتند كه در 5 كلاس وزني با هم رقابت كردند.
ورزشكارات مركز ميدان شهر و جلريز دوم و سوم شدند.


آغاز رقابت هاي كريكت حوزه هاي افغانستان
رقابت هاي 3 روزه قهرماني كريكت حوزه هاي افغانستان امروز در كابل آغاز شد. اين رقابت ها زير نام جام احمد شاه ابدالي در ورزشگاه كريكت كابل برگزار شد.
در اين رقابت ها حوزه هاي بند امير، بست، مس عينك، اسپين غر و آمو شركت كردند. در نخستين ديدار حوزه بند امير در برابر حوزه مس عينك قرار گرفته است. اين رقابت ها سالي يك بار برگزار مي شوند و سال گذشته حوزه مس عينك جام قهرماني را به دست آورد.


+نوشته شده در دوشنبه چهارم شهریور ۱۳۹۲ساعت15:44توسط عثمان | |